ERROR! Please, activate JavaScript!
*
Аутентифікація
Реєстрація
Коментарі
Харківська обласна організація
*
* file.jpg (13.41 KB)
Інспектор ДАІ не може виписувати протокол про накладення штрафу на водія, якщо той хоче скористатися допомогою юриста.
Чимало українських водіїв не знає своїх прав і того, в який спосіб вони можуть їх захистити. У цьому впевнені в секретаріаті Верховної Ради України з прав людини. Одна з найбільших проб­лем стосується протоколів інспекторів ДАІ про накладення на водіїв штрафів за порушення Правил дорожнього руху (ПДР).
Працівники Державтоінспекції дуже часто ухвалюють рішення на місці без участі кваліфікованого юриста, який міг би заперечити вину автолюбителя. Багато водіїв не знає, як можна анулювати цей протокол. Водночас в Україні право на юридичну допомогу гарантовано ст. 59 Конституції України. Тож, коли інспектор ДАІ зупинив автомобіль і має намір написати на місці адміністративну постанову про штраф, водієві необхідно мати на увазі таке: «Кожна особа, щодо якої складають протокол за адміністративне правопорушення, має право в протоколі (в графі, передбаченій для написання пояснень) письмово зазначити, що під час розгляду справи (винесенні постанови) хоче скористатися юридичною допомогою адвоката».
«Якщо в протоколі є такий запис, співробітник ДАІ не має права ухвалювати рішення (виносити постанову) в адміністративній справі на місці виявлення правопорушення, а зобов’язаний призначити особі час і місце для розгляду справи за участю адвоката або іншого фахівця в галузі права, що його обере громадянин», — наголосили в прес-службі українського омбудсмена.
Іншими словами, пояснили в секретаріаті уповноваженого з прав людини, якщо водій у протоколі про адміністративне правопорушення зробив запис про своє бажання скористатися юридичною допомогою, а працівник ДАІ таки виніс постанову про накладення штрафу на місці зупинки, остання підлягає скасуванню. «Така постанова про штраф порушує право особи на юридичну допомогу, що його гарантують національне законодавство й міжнародні норми права», — резюмували в омбудс­мена.

* Клас 1 | * 010 Квітня 2015
Коментарі відсутні!
* Назад
Правила користування сайтом * Політика конфіденційності * Відгуки про сайт * Правовласникам * Підтримка * Контакти * Про нас
* Y-Monitora.com 2014-2018